Feb 20, 2010

ZAOSTŘENO, ROZOSTŘENO A PROSTŘENO: Bok Bok

Podle anglického etymologického slovníku je „bok bok“ dětská hra, kde dvě nebo tři děti vytvoří základnu a ostatní jim skáčou na záda a snaží se od sebe základnu oddělit. Alex Sushon si s Jamesem Connollym mohli bokboka zahrát poprvé v roce 2008, kdy se James aka L-vis 1990 přestěhoval z Brightonu za Alexem do Londýna. Vystupovat spolu začali už předtím, ale nezlomnou londýnskou základnu vytvořili až tehdy. Od té doby kluci drží a nepustí. A to jim na záda zkouší skákat leckdo.

Alex své příjmení používá pouze v oblasti designu a multimédií. Na stránce sushon.org si můžete prohlédnout jeho práci a samozřejmě narazíte i na plakáty k slimáčí party Night Slugs, kterou s L-Visem 1990 pořádají. Co mají tyto plakáty společného? Syrovou jednoduchost. Proč také ne?! Line-up je pokaždé plný zajímavých jmen interpretů a tak není absolutně třeba šokovat obrázky polosvlečených puberťáků s mlsnými výrazy, co před chvíli hromadně vykoupili poslední kolekci Dieselu. Na všech plakátech k party Night Slugs ale najdete signifikantní pozdrav HOUSE///BASS. Bok bok říká, že jedině tímto vzkazem je možné vyjádřit, co se dá od party očekávat, aniž by zbytečně zacházel do podrobných definic rozmanitých žánrů, které na nás odevšad vyskakují jako kuličky štěstí v Hip hap hop.

Party Night Slugs se brzy přelila i do rozhlasových vln a mixy hrdinů tohoto článku můžete slyšet na radiu Sub.FM. Alex má navíc stále blízko k bloggům a dalším bonzujícím sociálním sítím, přes které se mu de facto podařilo na sebe nejvíce upozornit. A dodnes zde pravidelně nahrává své sety. Pokud by vás tedy zajímalo, jak zní večírek Night Slugs, zkuste si do vyhledávače vyklepat „Mixing It Up“. Díky internetu si Bok Boka všimnul třeba Diplo a společně s Bok Bokovou přítelkyní Manarou je nechal natočit vlastní set pro podcastové vysílání na Mad Decent. Diplo ve výsledku přizval i L-Vise 1990, aby remixovali singel „United Groove“, který znáte z našeho vysílání. Vy si ale určitě vzpomenete i na další remixy pro Jinder nebo Buraka Som Sistema, které jsme si též hráli.

Alex tvrdí, že rok 2009 pomohl rozbít lehce monotónní zvuk předchozích let a najednou každý začal hledat inspiraci v rozmanité plejádě stylů a žánrů. Každý se snaží překonat a odrazit od ostatních, nikoliv je pouze napodobovat. Podle něj hudba začala opět překvapovat a vytratil se z ní jakýsi škraloup elitářství. Abychom skončili happy endem, v rozhovoru pro XLR8R Bok Bok přiznává, že loňský rok byl pro něho přelomem, kdy ho začala zajímat hudba ostatních a jeho uši konečně přestaly být unavené ze stále se opakujících a okopírovaných nápadů. Rok 2009 zahnal jeho „hudební hlad“ a my se můžeme těšit, jak nás hudebně nakrmený Bok Bok v Praze pohostí.

Bok Bok @ Dutty Weekend > 26/2 2010, Praha Central Station

1 comment:

Dutty said...

http://www.facebook.com/event.php?eid=266363548405&ref=ts