May 13, 2012

zaostřeno, rozostřeno & prostřeno > LOL Boys

lol boys

Po mnichovských bass-divočácích Schlachthofbronx láká druhý letošní díl party Vibrator na zaoceánský import v podobě americko-kanadských LOL Boys. Užít si jejich divoký a barevný set můžete v Roxy už v sobotu 19. 5., kde krom LOL Boys zahraje také rezident Tvyks, jehož dalšími hosty budou domácí DJs Dryman (Archetyp 51) a Mickey The Kid (Your Local Popstars) a vizualizace bude mít pod placem VJ AKA 47.

Už z názvu LOL Boys se dá odtušit, že tihle dva filutové jsou dost neotřelí, lehce šílení, ale hlavně zábavní. Markus Garcia žije v Montrealu, narodil se ve znamení Panny, Jerome Potter se usadil v Los Angeles, je to Rak, a oba o sobě tvrdí, že jsou občany státu Internet. Internet vlastně stojí za jejich (virtuálním) setkáním. Sami o sobě prohlašují, že jsou z první generace on-line dětí, které vyrostly na internetu, kde přirozeně hledaly a objevovaly veškerou hudební inspiraci.

LOL Boys se potkali na jednom diskusním fóru, kde se oba zapojili do soutěže o nejlepší remix. Tuhle oficiální verzi si ale rádi upravují, a tak se třeba dočteme, že se potkali na stránce náruživých fanoušků kulturistiky, kde si fanoušci fitness doporučují nejlepší muziku k posilování, nebo že se potkali na kurzu vaření v chicagském sdružení YMCA, kde se okamžitě zamilovali do špenátovo-artyčokové omáčky, kterou jeden z nich připravil.

LOL Boys kromě internetu spojuje i pár let života strávených v Chicagu, oba vystudovali umělecké školy, milují Ableton a do značné míry je ovlivnil klubový zvuk 90. let, který se ve své tvorbě pokoušejí aktualizovat a oživit. Svým fanouškům se prý snaží otvírat uši pro nové zvuky. Jako většina současných umělců se ale vyhýbají škatulkování hudebních žánrů a svůj styl hraní radši popisují jako „Something for clubs“ nebo jako „leteckou srážku Untold se Sound Pellegrino“.Zlomovým byl pro LOL Boys rok 2010, kdy se tahle dvojka objevila téměř všude. Zaujmout se jim podařilo i originálním vizuálním stylem, který kreativně kombinují s hudbou. Debutový singl dostal lehce zapamatovatelný název 123 a následovalo EP LDR a mini-album Bubbles, na němž LOL Boys nezapřeli svůj smysl pro humor, když se náramně vyřádili v pojmenování tracků a všech osm skladeb dostalo dvouslovné názvy se zájmenem „them“ (Pop them, Roll them, List them atd.). Ve svých hrátkách se slovy pokračují i na letošním společném EP s Hot City, které nese lehce matoucí název LOL CITY.

Kromě spolupráce s Hot City v poslední době LOL Boys remixovali skladby také pro Crystal Fighters, Para One, Salva, Bambounou nebo Samo Sound Boy. Čerstvý zvuk LOL Boys včas zachytily labely zvučných jmen a ke spolupráci si je pozvaly značky jako Palms Out Sounds, Discobelle Records, Friends Of Friends, Mad Decent nebo Sound Pellegrino. Kdo by si nepřál takový začátek kariéry?!

Cit objevovat nové trendy a popová vnímavost LOL Boys se dá rozeznat nejenom z nahraných skladeb a remixů, ale i ze záplavy vzkazů, kterými plní svůj účet na Twitteru. I když poskytnuté rozhovory bere tahle bezprostřední dvojice jen málokdy vážně, alespoň z jejich twitterového účtu se dá uhádnout, co LOL Boys aktuálně zajímá. A zdá se, že tahle dvojice je doslova mucholapkou na nejnovější hudební impulzy.

Naživo a „offline“ se o tom bude moct přesvědčit i Praha, kde se LOL Boys představí v sobotu 19. květnaRoxy v rámci svého druhého evropského turné.

Klub bude otevřen od 22:00. Vstupenky koupíte pouze na místě a to do 23:00 za 100 czk, poté za 200 czk.

LOL Boys @ Vibrator, 19/05/2012 > Roxy Club, Praha: Facebook / Resident Advisor

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Vibrator presents LOL Boys mixed by TvyksTracklisting:

LOL Boys — 123 /palms out sounds/
Roska — Jackpot (LOL Boys Special) /white/
LOL Boys — Eat Em /cocobass/
Hot City x LOL Boys — Hot Boys /unknown to the unknown/
Salva — Yellobone (LOL Boys remix) /friends of friends/
Skanky — Move (LOL Boys remix) /templar sound/
Crystal Fighters — Follow (LOL Boys Mix) /different/
LOL Boys — Roll Them /cocobass/
LOL Boys — Moments in Heartbreak /uno/
LOL Boys — Jealousy /palms out sounds/
LOL Boys — Cloudy (Marcus Price remix) /palms out sounds/
LOL Boys — Get Close To Me feat. Angelina Lucero /friends of friends/
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

text =TN= & Lukáš Kadeřábek

No comments: